Czytamy o zwierzętach

Łącząc Dzień Głośnego Czytania z przypadającymi w październiku świętami zwierzaków (Światowy Dzień Zwierząt oraz Dzień Kundelka) w pierwszym tygodniu października spotykaliśmy się w bibliotece z klasami młodszymi na wspólnym czytaniu tekstów o zwierzętach.

Spotkania poprowadzili aktorzy z koła czytelniczo-teatralnego (Oliwia Łastowska, Klaudia Strach, Nadia Węglińska i Adam Paczkowski). Zaprezentowali maluchom Chorego kotka  Stanisława Jachowicza, Wilka u dentysty Tadeusza Śliwiaka, a także fragment pierwszej opowieści o Cukierku Waldemara Cichonia. Adam dodatkowo stworzył muzyczną oprawę występu. Nasi goście z tej okazji przygotowali własne prezentacje. Wysłuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Była Kwoka, Na wyspach Bergamutach, Sójka, Żuk, Ptasie radio i wiele, wiele innych. Dzieci postarały się też o odpowiednią charakteryzację.

Spędziliśmy ten czas sympatycznie i wesoło.

Sprawdzianem uważnego słuchania był interaktywny test, a potem wspólna zabawa w odgadywanie gatunku zwierzęcych bohaterów utworów dla dzieci oraz wspólne czytanie pełnych humoru wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej z publikowanej niegdyś w Świerszczyku serii Ukryte słowa.

.