Aktualności

Rok szkolny 2022/2023

Pokochaj książkę jeszcze dzisiaj,
bo ona Twoim przyjacielem jest!
E. Josz

Biedroneczki są w kropeczki

18 września 2022

Tegoroczne Święto Kropki już za nami. Wspólnie z biblioteką spędzili je uczniowie klas pierwszych i drugich. Tym razem postawiliśmy na interaktywną lekturę, a artystycznym efektem naszych działań była kolorowo nakrapiana biedronka…

Czytaj dalej


Czas na kropkowe szaleństwo

11 września 2022

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywnej zabawy oraz odkrywania i prezentowania dziecięcych talentów. Z tej okazji biblioteka zaprasza uczniów klas pierwszych i drugich na zajęcia czytelniczo-plastyczne….

Czytaj dalej


Fanpage biblioteki na Facebooku

6 września 2022

Od dziś działa fanpage naszej biblioteki na Facebooku.  Zapraszam do odwiedzin i polubienia strony. Z witryny biblioteki na Facebooka można wejść klikając w ikonkę mediów społecznościowych, znajdującą się pod wejściem do katalogu OPAC e-biblio.

Odwiedź nas na Facebooku


Narodowe Czytanie 2022

6 września 2022

W poniedziałek 5 września czytaliśmy w bibliotece Ballady i romanse Adama Mickiewicza, Mija właśnie dwusetna rocznica wydania Mickiewiczowskiego zboru poezji, który dał początek nowej epoce w literaturze i sztuce, epoce romantyzmu. Czy współczesny młody czytelnik może zagustować w tego rodzaju  lekturze?

Czytaj dalej


Akcja „Podręczniki” zakończona

2 września 2022

Dzisiaj – w pierwszym dniu nauki – wszyscy uczniowie otrzymali podręczniki na nowy rok szkolny. Akcja przebiegła szybko i sprawnie. W czasie pięciu godzin lekcyjnych udało nam się rozdać wszystkie książki, a było ich niemało…

Czytaj dalej


Biblioteka wita po wakacjach!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wracamy do naszych codziennych zajęć, do pracy, do nauki. W nawale codziennych obowiązków nie zapominajmy o książkach. One poszerzają naszą wiedzę, relaksują i dają poczucie mile spędzonego czasu.

Zapraszam do korzystania z księgozbioru biblioteki i przypominam, ze książki możecie wybierać i rezerwować online, korzystając  z elektronicznego katalogou e-biblio.

STARSZE WPISY >>