Masz tę moc!

Dlaczego nasze życie z dnia na dzień stało się inne? Dlaczego nie możemy spotykać się z rówieśnikami, a krótki spacer z naszym czworonożnym przyjacielem jest dla nas często jedyną okazją, by na chwilę wyjść z domu?

Czym jest wirus i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?

Proste wyjaśnienie obecnych dziwnych zmian w naszym życiu znajdziecie w darmowym ebooku zatytułowanym „Masz tę moc!”. Został on wydany specjalnie  z myślą o najmłodszych, ale też i tych dorosłych, którzy chcieliby swoim najmniejszym pociechom w jasny i zrozumiały sposób wytłumaczyć, czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Zapraszamy was do wspólnej lektury z rodzicami!

A oto kilka fragmentów publikacji:

Kliknij w obrazek – pobierz całość

Czas walki z pandemią to także czas poświęcenia, narażania własnego życia przez służby medyczne: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, osoby pracujące w laboratoriach i cały personel szpitali, oddziałów ratunkowych oraz przychodni lekarskich.

29 marca pod nazwą „Z serca za serce” ruszyła niezwykła akcja, która jest kampanią wdzięczności dzieci i młodzieży bohaterom walki z koronawirusem. Jej inicjatorem jest Zespół Szkół Salezjańskich „Don Bosco” we Wrocławiu.

Jak można właczyć się do akcji?

Na publicznej grupie „Z serca za serce” na Facebooku każdy może umieścić rysunek, komiks, dowolną formę graficzną, zdjęcie, film, piosenkę, wiersz wyrażające wdzięczność zrodzoną w sercu dla osób z frontu walki z wirusem. Cały opis akcji znajdziecie tutaj.