Przygody pluszowych misiów

Dzisiaj  – w ramach cyklu Propozycje mola książkowego proponuję wam lekturę książeczki Stepena Attmore’a zatytułowanej „Przygody pluszowych misiów. Składa się ona z pięciu opowiadań.

W pierwszym poznajemy jej bohaterów. W drugim misie odprowadzają do ochronki pani Kornelii małego zabłąkanego niedźwiadka  i sprawiają bożonarodzeniową niespodziankę wszystkim jej mieszkańcom. W trzecim miś Urwiś obchodzi urodziny. W czwartym – śni o wyprawie na Księżyc. W piątym opowiadaniu spragnione przygody misie wybierają sie na wakacje.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z pluszowym misiem, kiedy dzieci przestają się nim bawić?

We wstępie do „Przygód pluszowych misiów” dowiadujemy się, że jest takie miejsce, do którego odchodzą  porzucone i niechciane pluszaki. Niewielu ludzi je zna, ponieważ żeby je poznać potrzebna jest wyobraźnia, odrobina fantazji i tajemnicza umiejętność czytania między wierszami. Książeczka Stepena Attmore’a przybliża nam to miejsce, a jej bohaterowie czasami wpominają smutne historie swojego życia w świecie ludzi.

Poniżej fragment pierwszego rozdziału, w którym Urwiś i Czytuś po dośc niefortunnym zawarciu znajomości wpólnie odwiedzają bibliotekę.


Plik w formacie pdf (pobierz)