Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w bibliotece odbyły się zajęcia dla uczniów klas  drugich i trzecich, podczas których czytaliśmy fragmenty książki Renaty Piątkowskiej  „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”.   Przy okazji jesiennej lektury przypomnieliśmy sobie również charakterystyczne dla tej pory roku zmiany zachodzące w przyrodzie: zjawiska atmosferyczne, dominujące barwy i zachowania zwierząt. Uatrakcyjnieniem spotkania były – wplecione między czytanie kolejnych rozdziałów książki – gry i zabawy ruchowe: grzybobranie (każdy grzyb ukrywał pytanie odnoszące się do treści poznanych już przez nas poprzednich książek o przygodach sympatycznych mieszkańców leśnej polany)   oraz  taniec w rytm piosenki „Co u Słodziaków?”. Nie mogło  zabraknąć oczywiście samych maskotek. Niektórzy przynieśli nawet cały komplet.

Była to pierwsza impreza czytelnicza w nowej bibliotece.

Świętowanie Dnia Głośnego Czytania zajęło nam prawie cały tydzień, do 4 października włącznie. A że w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, zdążyliśmy porozmawiać także o potrzebie reagowania na cierpienie i krzywdę naszych braci mniejszych i zostaliśmy przy okazji zaproszeni do kociej kawiarni, którą prowadzi mama jednej z naszych uczennic.