„Tajemnica magicznego lasu”

Wczoraj w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie miał miejsce finał I Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „TAJEMNICA MAGICZNEGO LASU”, zorganizowanego przez bibliotekę naszej szkoły.

Przedmiotem konkursowej rywalizacji była – bardzo popularna wśród młodych czytelników – powieść Brandona Mulla Baśniobór. O dużym zainteresowaniu serią powieści fantasy tego amerykańskiego pisarza, świadczy też fakt, że do rywalizacji przystąpiło aż 15 szkół, a  znajomość szczegółów powieści przez jej fanów była wprost zaskakująca.  Uczestnicy rozwiązywali testy oraz  zmierzyli się z innymi zadaniami, sprawdzającymi znajomość treści książki. I mimo tego, że nie były one łatwe, rywalizacja była bardzo wyrównana. By wyłonić laureatów I, II i III miejsca,  konieczna była dogrywka. Ostatecznie jury przyznało także dwa wyróżnienia.

Konkursowe zmagania oceniało zacne grono bibliotekarzy w składzie: mgr Barbara Dziembała (przewodnicząca), mgr Iwona Labus, mgr Ilona Czernecka,  mgr Anna Szulc, mgr Janina Wilczek.

W oczekiwaniu na rozdanie nagród uczestnicy konkursu  oraz ich opiekunowie obejrzeli spektakl „Rozmowa z Andersenem”, może nie bezpośrednio związany z powieścią Mulla, ale utrzymany w równie magicznej konwencji snu. Przedstawienie zaprezentowało szkolne koło teatralne.

Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach i Urzędu Miasta Radzionków. Sponsorami nagród były w/w instytucje oraz Rada Rodziców SP2.

A oto laureaci konkursu:

I MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach

II MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu

III MIEJSCE

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach

WYRÓŻNIENIA

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie

Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wieczorków w Orzechu

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Szkołom-uczestnikom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.

A dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej za możliwość przeprowadzenia go w jej nowym locum.

Zapraszam do galerii