Urodziny Misia Paddingtona

W końcówce listopada i na początku grudnia świętowaliśmy w bibliotece urodziny Misia Paddingtona.

Nasz solenizant skończył w tym roku 65 lat. Z tej okazji zaprosił uczniów klas młodszych na swoje urodzinowe przyjęcie oraz wycieczkę po Londynie i miejscach, które on sam poznał, stając się członkiem rodziny Brownów. Improwizowaną podróż po stolicy Wielkiej Brytanii uczniowie odbyli londyńskim metrem. Każdy kolejny etap podróży rozpoczynaliśmy zabawą ruchową i refrenem piosenki Pokochaj pluszowego misia. Wyruszyliśmy ze stacji Paddington w kierunku dzielnicy Notting Hill, w której znajdował się dom rodziny Brownów. Obejrzeliśmy jego wnętrze i udaliśmy się na spacer po Portobello Road, gdzie znajdował się sklep pana Grubera.  Następnie zwiedziliśmy centrum Londynu: Teatr Narodowy, brytyjski parlament oraz rezydencję królewską. Stamtąd udaliśmy się do Hyde Parku na urodzinowe przyjęcie pod chmurką.

Był tort z kanapek (a w grudniu z ciasteczek) z marmoladą, świeczki do zdmuchnięcia, prezent dla Paddingtona, ukryty wśród bibliotecznych regałów, który trzeba było znaleźć i wręczyć solenizantowi. Było gromkie „Sto lat”, a potem misiowa fotobudka i zdjęcie w towarzystwie niedźwiadka z dalekiego Peru. Uczniowie klas drugich i trzecich mogli także wypełnić wykreślankę. Paddington chętnie składał też swój autograf na biletach londyńskiego metra, które dzieci otrzymały na początku zajęć.

W rolę Misia Paddingtona wcielił się Adam Paczkowski, zaś w rolę pracowników londyńskiego metra Nadia Węglińska i Klaudia Strach.

Zapraszam do galerii