Sukces zespołu teatralnego „Dwójki”

Miło mi poinformować, że nasz zespół teatralny w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” zajął III miejsce.

„PROFORMA” to konkurs organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty w ramach programu Razem Bezpieczniej….  Finałowe występy odbyły się 4-5 grudnia  w Katowicach. Na scenie Pałacu Młodzieży wystąpiło 38 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych. Spośród nich jurorzy wybrali trzech laureatów (I, II i III miejsca) oraz przyznali jedno wyróżnienie.

Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl Masz prawo być inny, promujący wartości, takie  jak tolerancja, akceptacja, zrozumienie drugiego człowieka bez względu na jego przynależność rasową, poglądy oraz wyznawaną religię. Gatunkowo był to kolaż poezji, prozy, rapu i piosenki.  W przedstawieniu wystąpili:  Nina Jastal, Stella Korzekwa, Klaudia Strach, Lena Szwedzik, Nadia Węglińska i Adam Paczkowski. Ponieważ regulamin ograniczył ilość osób występujących na scenie do sześciu, jeden z członków naszej trupy teatralnej (Oliwia Łastowska) musiał przyjąć na siebie rolę ewentualnego dublera.

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu!