Między nami, piratami

W marcu bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Radosne Słoneczko”  oraz z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie. Pięcio- i sześciolatki wcieliły się w korsarzy i na pokładzie pirackiego szkunera wyruszyły na poszukiwanie skarbu. W tej podróży towarzyszyła im załoga „Wikinga” na czele z kapitanem Rabarbarem.

Zanim jednak wyruszyliśmy w podróż maluchy zapoznały się z pirackim kodeksem, rozwiązały kilka prostych zagadek, nauczyły się refrenu pirackiej piosenki, po czym odbyło się uroczyste pasowanie na pirata i nadanie nowym członkom załogi pirackich imion. Podróż nie była łatwa.  Żeglarze uwijali się na pokładzie, biegając z prawej na lewą burtę, szorowali pokładowe deski, a czasem – jak kapitan pozwolił – mieli chwilę wytchnienia i  wtedy nucili refren pirackiej piosenki, której nauczyła ich załoga „Wikinga”, W tym czasie też pani Justyna vel piratka Pirania serwowała załodze ciekawostki z życia pirackiej braci. Po dotarciu na bezludną wyspę i wykorzystaniu  ukrytych wśród regałów z książkami  wskazówek, maluchom udało się odnaleźć zakopany w piasku skarb, którym okazała się skrzynia ze złotymi (czekoladowymi ) dukatami. Łup – zgodnie z pirackim kodeksem – trafił w ręce kapitana, który sprawiedliwie podzielił go wśród swojej załogi… 

Po zakończonej podróży można było zrobić sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie z załogą „Wikinga” i poukładać pirackie puzzle.

Zapraszam do galerii