Konkurs recytatorski „Boruszowice 2024”

Adam Paczkowski został po raz kolejny zwycięzcą konkursu recytatorskiego.

8 maja nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych – Boruszowice 2024.  Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno Przedszkolny w Boruszowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu.  Konkurs jest konkursem kuratoryjnym. Od wielu już lat gromadzi wszystkich, którym nieobojętne jest piękne brzmienie żywego słowa.

Naszą szkołę reprezentowała również  Nadia Węglińska. Adam zaprezentował wiersz Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej oraz fragment Akademii pana Kleksa, natomiast Nadia wiersz Ludwika Jerzego Kerna Psepis na wiers dla dzieci oraz fragment powieści fantasy Joanny Rowling Harry Potter i iwięzień Azkabanu.

Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. w grupie drugiej (klas 4-6) rywalizowało ze sobą 23 uczniów z Boruszowic, Tworoga, Zbrosławic, Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Repertuar był bardzo róznorodny, a sam konkurs przebiegał w miłej – i jak na spotkanie z poezją przystało – nieco podniosłej atmosferze.

Naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zapraszam do galerii