Konkurs „Felix, Net i Nika…”

1 grudnia w naszej bibliotece miał miejsce finał międzyszkolnego konkursu czytelniczego pod hasłem Felix, Net i Nika, czyli siła i magia przyjaźni.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie pięciu okolicznych szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 4 w Radzionkowie, Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wieczorków w Orzechu oraz SP nr 11 w Tarnowskich Górach. Przedmiotem rywalizacji była powieść fantastyczno-przygodowa Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.

Uczestnicy rozwiązywali pisemny test, na który złożyły się pytania odnoszące się do treści książki,  zadania typu prawda – fałsz, połącz w pary oraz krzyżówka.

W jury zasiedli : pani mgr Janina Wilczek (emerytowana bibliotekarka) oraz pani mgr Anna Szulc prowadząca bibliotekę w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie.

Po konkursowych zmaganiach oraz ocenie prac pisemnych uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz jurorzy obejrzeli  krótkie przedstawienie zatytułowane Masz prawo być inny, przygotowane przez szkolne koło czytelniczo-teatralne…

Najprzyjemniejszą  i najbardziej przez wszystkich oczekiwaną chwilą było wyłonienie laureatów konkursu i wręczenie nagród.

A oto wyniki konkursowej rywalizacji:

I MIJSCE

EMILIA ZBIERZCHOWSKA
uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wieczorków w  Orzechu

II MIEJSCE

WIKTORIA BURDA
uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie

III MIEJSCE

NOEMI CUBEL-JANIK
uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wieczorków w  Orzechu

WYRÓŻNIENIA

POLA LESISZ
uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wieczorków w Orzechu

ALICJA WIDERA
uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach

DANIEL MANIURKA
uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach

(Nagrody ufundowała Rada Rodziców)

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Czas spędziliśmy w miłej  i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że i nasi goście (zarówno uczniowie,  jak i ich opiekunowie) wrócili do swoich szkół z bagażem pięknych i ciepłych wspomnień oraz przekonaniem, że konkursowe zmagania to nie tylko współzawodnictwo, ale również dobra zabawa i sympatycznie spędzony czas. A wygranym jest tu każdy, kto miał odwagę stanąć do rywalizacji. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zapraszam do galerii