Edukacja regionalna w szkole – konkurs

Nasi uczniowie: Wiktoria Chęcińska, Oliwia Łastowska, Klaudia Strach, Lena Szwedzik, Nadia Węgilińska i Adam Paczkowski (zespołowo) zajęli IV miejsce w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu  „Edukacja Regionalna w szkole…”. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs przebiegał wieloetapowo. Ostatnie, finałowe zadania drużyn to: przedstawienie relacji z działań projektowych, zaprezentowanie etiudy słowno-muzycznej o jednej z legendowych postaci oraz udział w grze terenowej, sprawdzającej znajomość wybranych legend śląskich.

W pierwszym zadaniu nasi artyści, starając się połączyć tradycję ze współczesnością, postawili na rap i po prostu wyrapowali  relację na tle przygotowanego wcześniej filmu o projekcie.  W etiudzie słowno- muzycznej zaprezentowali zaś publiczności za pomocą słowa i gestu legendę o utopcu z radzionkowskiego Matyjasa…

Finałowe zmagania pełne były emocji, ale i niezapomnianych wrażeń. Wszystko działo się w Koszęcinie, w przepięknej scenerii  otoczonego parkiem pałacu, który jest siedzibą  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Całości dopełnił  koncert  „Śląska”.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z występów oraz finałowej gali :

RELACJA Z REALIZACJI PROJEKTU

LEGENDA O UTOPCU Z MATYJASA

WRĘCZENIE NAGRÓD

Raz jeszcze gratulujemy artystom
i dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania!

Zapraszamy do galerii