Święto Książki

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Życzę Wam w tym dniu wielu literackich inspiracji, wędrówek w głąb wyobraźni i przyjemnych chwil w towarzystwie dobrej książki!

Święto to, ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa oraz przypomina o istnieniu i konieczności respektowania prawa autorskiego, chroniącego własność intelektualną. Dzisiejszy dzień to święto wszystkich tych, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą życie literackie: pisarzy, poetów, ilustratorów, grafików, tłumaczy, wydawców, korektorów, księgarzy, promotorów i animatorów czytelnictwa, a także bibliotekarzy i biblioterapeutów oraz wszystkich tych, którzy pracują z książkami i dla książek.