„Przygody Pinokia…” – finał konkursu

Z radością informuję, że nasi uczniowie : Marta Olszok z klasy 4b i Kacper Gałkiewicz z klasy 5a zostali laureatami międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Przygody Pinokia – drewnianego pajacyka”. Marta zajęła w konkursie III miejsce, a Kacper otrzymał wyróżnienie. W równolegle przebiegającej rywalizacji plastycznej Maja Tyrasek z klasy 4a zajęła  miejsce II, a nagrodę specjalną otrzymał  Dominik Moj z klasy VII za wykonanie drewnianej postaci niesfornego pajacyka.

Konkurs czytelniczy odbył się tuż przed majowym weekendem 27 kwietnia w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie. Miał on formę pisemnego testu, w którym należało odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki, rozwiązać krzyżówkę oraz zidentyfikować postacie na podstawie opisów zaczerpniętych z baśni Carla Collodiego.

Do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie pięciu okolicznych szkół podstawowych: SP1, SP2 i Zamkowej Szkoły w Radzionkowie oraz szkoły podstawowej w Orzechu i tarnogórskiej jedenastki. Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów.

Po zakończeniu pisemnej rywalizacji oczekiwanie na werdykt jurorów uatrakcyjniło nam – przygotowane przez gospodarzy – przedstawienia o przygodach Pinokia, po którym zaproszono nas do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac plastycznych,  a następnie na mały poczęstunek. Jednak najbardziej oczekiwaną i emocjonującą częścią  tej międzyszkolnej imprezy czytelniczej był moment ogłoszenia wyników konkursu i wręczenie nagród.

Naszym  laureatom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za wspaniałe wydarzenie czytelnicze, przebiegające w miłej i sympatycznej atmosferze.

Zapraszam do galerii