Przygody drewnianego pajacyka – konkurs

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie zaprasza uczniów klas III-V do udziału w międzyszkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem „Przygody Pinokia – drewnianego pajacyka”.

Warunkiem uczestnictwa jest znajomość treści książki Carla Collodiego „Pinokio” (w tłumaczeniu Zofii Jachimeckiej). Zmagania konkursowe będą polegały na rozwiązaniu pisemnego testu, a odbędą się 27 kwietnia o godz. 10.00 w sali multimedialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie. W międzyszkolnym finale każdą szkołę będzie reprezentować trzech uczniów. W przypadku większej liczby chętnych do udziału w konkursie w poszczególnych szkołach odbędą się eliminacje szkolne, które wyłonią finalistów.
Czytelniczym zmaganiom towarzyszyć będzie konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników części plastycznej jest wykonanie ilustracji przedstawiającej przygody niesfornego pajacyka. Prace w dowolnym formacie i wykonane dowolną techniką, można przynosić do biblioteki do 14 kwietnia br.
Konkurs plastyczny i czytelniczy są od siebie niezależne. Można wziąć udział w jednym lub w drugim (ale można też w obydwu).

Zapisy w bibliotece szkolnej.

Dokładny regulamin konkursu: