Pasowanie na czytelnika

Pod koniec maja do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli pierwszoklasiści. Jak co roku podczas uroczystości pasowania na czytelnika w bibliotece pojawiły się bajkowe postacie. Tym razem była to sowa Mądra Głowa oraz trzy mole książkowe.

Bajkowy kwartet powitał naszych małych gości. Mole opowiedziały im trochę o swojej pasji czytania oraz zaprosiły maluchów do rozwiązania interaktywnego quizu ze znajomości bajek i baśni. Sowa Mądra Głowa pytała maluchów o zachowanie w bibliotece oraz poszanowanie jej zbiorów. Bajkowy test dzieci rozwiązały znakomicie, a i określenie zasad zachowania w czytelni oraz poszanowania książek nie nastręczyło im żadnych trudności. Mogliśmy więc przystąpić do uroczystej przysięgi czytelnika i wypożyczenia pierwszej książki…

W ramach Wyprawki Czytelniczej dla pierwszaka (na pamiątkę tego kolejnego ważnego w ich szkolnym życiu wydarzenia) uczniowie otrzymali również „Pierwsze abecadło”, książkę będącą antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Można ją wykorzystać na lekcjach w kolejnych latach nauki lub poczytać z rodzicami w domu.

Przyjemnej lektury!

Zapraszam do galerii