„Przemiana pana S.” na scenie CK „Karolinka”

Zakończył się międzyszkolny projekt Lektury na szkolnej scenie. Jego zwieńczeniem był wspólnie przygotowany przez radzionkowskie szkoły podstawowe spektakl „Przemiana pana S.”, oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Złożyły się na niego: występ na żywo na scenie oraz wplecione w inscenizację filmy z przeszłości, terażniejszości i przyszłości głównego bohatera. Połączenie gry scenicznej i obrazu filmowego z wykorzystaniem techniki komputerowej dało niesamowity efekt…

Więcej o projekcie i jego realizacji przeczytacie we wpisie pani Aleksandry Czmok (nieocenionej koordynatorki całości).

Nasz zespół teatralny w składzie: Nina Jastal, Stella Korzekwa, Oliwia Łastowska, Klaudia Strach, Lena Szwedzik, Nadia Węglińska i Adam Paczkowski przygotował scenę do filmu „Radosne święta u Freda”. Część aktorów wystąpiła również w przedstawieniu scenicznym. Spektakl został wystawiony 5 kwietnia br. w Centrum Kultury „Karolinka”.

Obsada filmowa:

• Fred – Adam Paczkowski
  • żona Freda – Lena Szwedzik
  • Przyjaciółki Żony Freda – Oliwia Łastowska, Klaudia Strach i Nadia Węglińska
  • Tooper, przyjaciel Freda – Nina Jastal
  • przyjaciółka Toppera – Stella Korzekwa

Obsada sceniczna:

• Fred – Adam Paczkowski
  • Kwestarze – Lena Szwedzik i Nadia Węglińska
  • Panie z Londynu – Stella Korzekwa i Klaudia Strach

Wszyscy nasi aktorzy spisali się na medal. Praca nie była łatwa i nie obyło się bez spięć, ale międzyszkolne próby, podczas których panowała wspaniała atmosfera, chyba wynagrodziły naszym aktorom chwile niezadowolenia. Wspaniała – choć minimalistyczna dekoracja do spektaklu – dopełniła reszty. No i do tego  maszerujący po scenie… Indyk. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  Wszystkim należą się gromkie brawa i gratulacje. Również tym, którzy całość koordynowali oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie do powstania tego niezwykłego przedstawienia.

Serdecznie Wam dziękuję i mam nadzieję, że w przyszłym roku wystąpimy w kolejnym projekcie w tym samym składzie. A może większym? Czekamy na kolejnych chętnych na zajęcia koła czytelniczo-teatralnego.

Zapraszam do galerii