Kubuś w bibliotece

Bajki i baśnie odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka: wzbogacają wyobraźnię, pomagają w rozumieniu świata i bywają nośnikami ponadczasowych wartości. 5 listopada bajkowi i baśniowi bohaterowie obchodzą swoje święto, które my celebrowaliśmy całą szkołą w miniony poniedziałek.

W tym trudnym i niepewnym czasie wszystkim nam potrzeba trochę optymizmu i prostej życiowej mądrości, choćby tej firmowanej postacią Kubusia Puchatka, Misia o Bardzo Małym Rozumku, a jednocześnie mądrego życiowego przewodnika. Bohater Milne’a nie boi się i nie ukrywa swojej niedoskonałości, ale jednocześnie jest lojalny wobec przyjaciół, prostolinijny i szczery. Cieszą go rzeczy małe, a szczęście jest na wyciągnięcie ręki, jeżeli tylko ma się swoje przytulne gniazdko i grono wiernych przyjaciół.

W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek za biblioteczną ladą stanął więc właśnie On – Kubuś Puchatek i przez cały dzień sumiennie wypełniał obowiązki bibliotekarza. Swoją obecnością wywoływał lekkie zdziwienie, ale i uśmiech na twarzach małych i tych nieco starszych czytelników, a nam dorosłym przypominał o prostych uniwersalnych wartościach mieszkańców Stumilowego Lasu, które czynią świat lepszym.

Zapraszam do galerii