Już niedługo wielki finał

Trudno uwierzyć, że od polskiego wydania pierwszej części powieści o Harrym Potterze minęło już ponad 20 lat. Młode pokolenie wychowało się na tych książkach i nadal cieszą się one niesłabnącym powodzeniem, a grono fanów czarodzieja z Hogwartu wciąż rośnie. Zadziwiająca też jest wśród pasjonatów twórczości Joanne Rowling znajomość najdrobniejszych szczegółów fabuły powieści, co udowodnił już niejeden test wiedzy o przygodach chłopca, który przeżył.

9 listopada w bibliotece odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu wiedzy o nastoletnim czarodzieju. Do rywalizacji przystąpiło dziesięcioro uczniów. Spośród tego grona do finału zakwalifikowały się: uczennica klasy 5c Lena Szwedzik  oraz – po zaciekłej walce o drugie miejsce (dwie dogrywki) – Karolina Machoń z klasy 6b. Trzecie miejsce ostatecznie zajął Karol Pawlus z klasy 8a, który z młodszą koleżanką przegrał jedynie różnicą 1 punktu.

Już za tydzień wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą reprezentanci aż siedmiu szkół. Czeka nas ostra rywalizacja Wszystkim laureatom życzymy jak najlepszych wyników i przede wszystkim… dobrej zabawy.

Zapraszam do galerii