„Godanie jes cool”

Wczoraj nasi uczniowi: Faustyna Wrodarczyk i Karol Pawlus (laureaci konkursu gwary śląskiej „Przydom do nos po nieszporach”) spróbowali swoich sił w innej tego rodzaju imprezie, mysłowickim konkursie mowy śląskiej „Godanie jes cool”.

Dziś otrzymaliśmy zaproszenie na finałową galę, na której zarówno Faustyna jak i Karol (jako jedni z finalistów) zaprezentują swoje teksty. Wtedy też poznamy dokładne wyniki konkursowych zmagań oraz tegorocznych laureatów.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Miłośników Śląskiej Tradycji, Kultury i Historii, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach, Związek Górnośląski Koło Brzezinka oraz regionalista i historyk Tomasz Wrona.

W tym roku miała miejsce piąta edycja konkursu.

Zapraszam do galerii