Czytanie dla pokoju

Rozpoczął się, obchodzony co roku w październiku, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań oraz propagowanie zainteresowania książką. W tym roku świętujemy pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

Z okazji święta bibliotek zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastyczno-informatycznym na LOGO biblioteki, czyli jej graficzny identyfikator, wizytówkę, znak rozpoznawczy.

W elektronicznym katalogu biblioteki jest miejsce na taki właśnie znak (widoczny na zrzucie ekranu w lewym górnym rogu obok nazwy szkoły).

Projekt logo powinien być oryginalną pracą, kojarzyć się z biblioteką i identyfikować ze szkołą. Powinien zawierać nazwę Biblioteka SP2 Radzionków oraz element graficzny, symbolizujący ją samą lub odnoszący się do czytania, książki, charakteru miejsca.

Technika wykonania projektu jest dowolna. Może to być znak:

• zaprojektowany odręcznie na kartce papieru (format nie większy niż A4);
  • wykonany techniką komputerową (plik w formacie jpg należy przysłać na adres: kontakt@bibliotekasp2.pl).

Termin nadsyłania prac upływa 26 października 2022.

Uwaga! Bardzo proszę nie kopiować dowolnych grafik z Internetu. Dozwolone są jedynie te, które objęte są licencją Creative Commons, zezwalającą na ich kopiowanie i ponowne wykorzystanie. Bankiem takich darmowych zdjęć i grafiki wektorowej jest np. Pixabay.

Dokładny regulamin konkursu znajduje sie poniżej: