Biedroneczki są w kropeczki

Tegoroczne Święto Kropki już za nami. Wspólnie z biblioteką spędzili je uczniowie klas pierwszych i drugich. Tym razem postawiliśmy na interaktywną lekturę, a artystycznym efektem naszych działań była kolorowo nakrapiana biedronka.

Jedna mała kropka, a tak wiele znaczeń!

Ten niepozorny znak może być postrzegany jako: znak interpunkcyjny, plamka na kartce papieru, symboliczny początek  (bo przecież od najmniejszej kropki wszystko się zaczyna), kolejny kroczek w doskonaleniu naszych umiejętności. W książeczce The Dot  jawi nam się jako inspiracja dla dzieci mających niską samoocenę, a dla wszystkich świętujących Międzynarodowy Dzień Kropki jest wspaniałym pretekstem do radosnej, kreatywnej zabawy.

Uczniowie najmłodszych klas poznali na zajęciach historię małej Vashti opisaną przez Petera Reynoldsa we wspomnianej już książeczce The Dot (Kropka), historię o tym, jak czasami jeden impuls, może obudzić w nas jakieś zainteresowanie lub pasję, odkryć ukryty talent.

Za sprawą  innej lektury (Naciśnij mnie Hervégo Tulleta)  dzieci stały się uczestnikami interaktywnej zabawy czytelniczej. Naciskając, dmuchając, pocierając pojawiające się na kartach książki kropki liczyły, utrwalały kolory, ćwiczyły spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Następnie, wykorzystując siłę swojej wyobraźni, stworzyły prace plastyczne w postaci niepowtarzalnych, wyjątkowych i oryginalnych kropek, którymi wykleiły skrzydełka biedronek (bo przecież to właśnie biedroneczki są w kropeczki).

Tak ozdobione biedronki powędrowały z maluchami do klas, gdzie posłużą jako klasowe dekoracje.

Z kropek można też stworzyć wspaniałą gąsienicę. Taki szablon wybrała klasa Ic, który będzie równie piękną klasową ozdobą.

Zapraszam do galerii