Z kropką w tle

Wrzesień upłynął nam na kreatywnych zajęciach z kropką w tle. Nie mogło być inaczej, jako że w połowie miesiąca wypada przecież Międzynarodowy Dzień Kropki –  święto talentu, ciekawych pomysłów i zabawy.

A co oznacza symboliczna kropka?

Otóż przypomina nam o tym, że wszystko ma swój początek, zaś do mistrzostwa dochodzi się małymi krokami, systematycznym treningiem oraz wytrwałą i sumienną pracą. Kolejne zaś małe sukcesy budują i wzmacniają naszą pewność siebie i pomagają w drodze do celu. Ot, kropka do kropki…

Podczas zajęć w klasach pierwszych czytaliśmy interaktywną książeczkę  Hervé Tulleta  „Naciśniej mnie”, wykonując w trakcie czytania zawarte w niej polecania. I okazało się… że z kolorowymi kropkami można całkiem fajnie się bawić. Każda klasa stworzyła też gąsienicę z kolorowych kółek, ozdobionych indywidualnie przez dzieci. Na zajęciach w klasach czwartych tworzyliśmy plastyczne kropkowe wariacje, których ekspozycję można było obejrzeć na korytarzu w postaci drzewa talentów, Przygotowane przez bibliotekę karty pracy okazały się też frajdą na matematyce.

Zapraszamy do galerii