Przygoda z Pippi

11 marca uczestniczyliśmy w finale międzyszkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego Przygoda z Pippi. Jego organizatorem była biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie, a okazją do przypomnienia sobie perypetii zawadiackiej dziewięcioletniej dziewczynki (z mnóstwem piegów na nosie, rudymi włosami i małpką na ramieniu) podwójny jubileusz pisarki, która ją stworzyła. Astrid Lindgren obchodziłaby  w styczniu br. swoje 115 urodziny, zaś w listopadzie minie 20 rocznica jej śmierci…

Do konkursu plastycznego z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych 13 prac. Były to prace , Julii Gandery, Julii Klimas, Nicole Pojman, Doroty Wiory i Filipa Marczyka z klasy 3a, Emilii Posmyk, Artura Gucwy, Franciszka KIersznioka i Kuby Janeczka z klasy 3b, Maćka Frączka z klasy 3c, Szymona Kamińskiego z klasy 5a, Olgi Kapuśniak z klasy 5b, Emilii Lubs z klasy 5c. Bardzo dziękuję Wam za udział zaangażowanie i wysiłek włożony w wykonanie prac.

W konkursie czytelniczym reprezentowały nas uczennice klasy 4c: Stella Korzekwa, Lena Szwedzik i Nadia Węglińska. Czytelniczy finał miał formę pisemnego testu, na który złożyły się pytania, sprawdzające znajomość treści książki Astrid Lindgren Pippi Pończoszanka, krzyżówka oraz zadanie polegające na łaczeniu w pary wydarzeń i miejsc opisanych w książce.

Nasi reprezentanci świetnie sobie poradzili. Maciek Frączek z klasy 3c został zwycięzcą konkursu plastycznego, a w konkursie czytelniczym zdobyliśmy II i III miejsce. Laureatkami zostały Lena Szwedzik (II miejsce) i Stella Korzekwa (III miejsce). Nadii Węglińskiej do premiowanego miejsca zabrakło zaledwie  jednego punktu. Maćkowi i wszystkim naszym dziewczynom serdecznie gratuluję.

Po części konkursowej mieliśmy przyjemnośc obejrzeć wspaniałe przedstawienie w wykonaniu uczniów SP1 zatytułowane Pippi w szkole. Wspólnie też zaśpiewaliśmy piosenkę o Pippi Langstrumpf oraz obejrzeliśmy galerie plastycznych prac konkursowych.

Uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu dokonał – w obecności organizatorów, członków jury i publiczności – pan dyrektor Marek Napieraj. 

.Zapraszamy do galerii