Przygoda z Pippi – konkurs

W przyszłym roku przypada podwójny jubileusz autorki „Dzieci z Bullerbyn”. Astrid Lindgren, kobieta o wyjątkowej osobowości, należąca do czołowych twórców literatury dziecięcej XX wieku obchodziłaby w styczniu 2022 roku swoje 115 urodziny. W tym samym roku w listopadzie minie też 20 lat od jej śmierci. Któż z nas nie zna Pippi Längstrumpf, Karlssona  z dachu czy Emilla ze Smalandii… Przygody bohaterów książek Astrid Lindgren rozgrywają się głównie na farmach, gdzie dzieci oddają się wspaniałym zabawom i gdzie spędzają w otoczeniu dorosłych po prostu szczęśliwe dzieciństwo. Pippi co prawda nie zupełnie wpasowuje się w szablon  słuchającego się dorosłych dziecka, ale przygody Pippi to zupełnie inny rozdział w twórczości szwedzkiej pisarki.

Samą Pippi poznaliśmy już bliżej dwa lata temu przy okazji innego jubileuszu – 75-lecia wydania książki o jej niesamowitych przygodach. Zapraszam raz jeszcze do lektury tutaj.

Wspominając postać szwedzkiej pisarki biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie zaprasza uczniów klas III – V do udziału w konkursie  pod hasłem „Przygoda z Pippi”, który przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: plastycznej i czytelniczej.

Tych, którzy mają duszę artysty i czują w sobie wenę twórczą zapraszamy do konkursu plastycznego, którego warunkiem jest stworzenie ilustracji do książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi Längstrumpf . Tym, którzy lubią czytać proponujemy konkurs czytelniczy ze znajomości przygód Pippi, opisanych w książce „Pippi Pończoszanka”.

Chętnych proszę o zapoznanie się z regulaminem i zgłoszenie w bibliotece swojego udziału w konkursie. Prace plastyczne proszę składać u p. Karoliny Szłapki i u p. Ani Dobras, Można je również przynosić do biblioteki.

Na zgłoszenia do konkursu czytelniczego czekam do 6 listopada . W przypadku zgłoszenia się większej ilości uczniów uczestników międzyszkolnego finału wyłonimy w drodze eliminacji szkolnych.

Regulamin konkursu czytelniczego i plastycznego: