Powiatowy konkurs czytelniczy

25 kwietnia w bibliotece odbyły sie szkolne eliminacje do I Powiatowego Konkursu Czytelniczego, którego organizatorem  jest Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach, Tematem konkursowych zmagań była powieść fantasy Ricka Riordana „Córka głębin”, opowiadająca o tragicznej w skutkach rywalizacji dwóch prestiżowych szkól średnich oraz poszukiwaniu wraku Nautilusa, legendarnego podwodnego okrętu kapitana Nemo (bohatera powieści Juliusza Verne’a)…

Do konkursowej rywalizacji stanęli uczniowie klas siódmych (Tamara Wittek, Natalia Gierczyk, Maria Szastok, Julia Tyrasek i Jan Dolibóg).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie była znajomość treści książki oraz umiejętność tworzenia pisemnych form wypowiedzi, takich jak: charakterystyka, opowiadanie lub rozprawka.

Na etapie szkolnym okazała się wystarczająca sama znajomość treści książki. Uczestnicy konkursu  rozwiązali test, na który złożyło się 30 pytań, z których 6 stanowiło  test wyboru,  a pozostałe były pytaniami otwartymi, odnoszącymi się do wydarzeń i postaci opisanych w powieści.

Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili. Różnice w punktacji były niewielkie, ale – jak to zwykle w konkursach bywa – to one zadecydowały o przejściu do finału, w którym może wziąć udział tylko dwóch najlepszych półfinalistów z każdej szkoły.

I tak… po eliminacjach szkolnych, 10 maja w międzyszkolnym finale, który odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach, reprezentować nas będą:

Maria Szastok i Jan Dolibóg

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych reprezentantów trzymamy kciuki i życzymy im powiodzenia w kolejnym etapie!