Konkurs czytelniczy – finał

Za nami finał I Powiatowego Konkursu Czytelniczego, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach. Wzięło w nim udział siedem szkół powiatu tarnogórskiego, z każdej po dwóch uczniów.  Naszą szkołę reprezentowali: Maria Szastok i Jan Dolibog (uczniowie klasy VIIb).

Konkurs miał formę dwugodzinnego pisemnego testu, sprawdzającego znajomość treści książki Ricka Riordana Córka Głębin, oraz umiejętność tworzenia krótkich wypowiedzi pisemnych:  opowiadania i rozprawki (bo takie mieli uczestnicy do wyboru). Janek dał upust fantazji, opowiadając o kolejnych przygodach bohaterów książki. Marysia zaś wybrała rozprawkę, wg niej formę bardziej konkretną i uporządkowaną.

Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki  oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach zadbali o to, by konkursowe zmagania przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze.

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i wyłonienie laureatów, które nastąpi w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ale niezależnie od tego, czy uda nam się odnieść sukces czy nie, na pewno chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji.