Puchatkowy jubileusz

Dzisiaj świętowaliśmy z klasą Ia 95. urodziny Kubusia Puchatka. Tak, Kubuś Puchatek to już sędziwy staruszek. Pierwsze wydanie książki o przygodach sympatycznego łakomczucha ukazało się bowiem w 1926 roku. Alan Milne napisał ją z myślą o swoim kilkuletnim synu, któremu podarował na urodziny pluszowego misia. Syn pisarza Christopher Robin – Krzyś – został też jednym z bohaterów książki. Przygody Misia o Bardzo Małym Rozumku, zamieszkującego Stumilowy Las, szybko stały się światowym bestsellerem, Książka doczekała się też wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych.

Kubuś na swoje urodziny zaprosił najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz kilku pluszowych przyjaciól. Na jubileuszu pojawił się Miś Paddington, który przybył do nas aż z Londynu, oraz nasz rodzimy Miś Uszatek. Nie zabrakło też najzwyklejszego Misia Pluszowego, a także pluszaków  przyniesionych przez dzieci. Misie już wspólnie zaprosiły wszystkich do zabawy: układanek, zgadywanek, oraz łowienia rybek (bo choć misie pluszowe i bajkowe zajadają się smakołykami takimi jak miód i marmolada, to powszechnie wiadomo, że każdy prawdziwy, szanujący się niedźwiedź uwielbia ryby).

W czasie spotkania poznaliśmy także historię powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia, potańczyliśmy w rytm misiowej piosenki oraz wysłuchaliśmy fragmentu książki o przygodach Kubusia Puchatka, czytanej na role przez niego samego i pozostałe pluszowe misie. Był to fragment o tym, jak Kubuś przez swoje łakomstwo utknął w norce Królika.

Spotkanie zakończył urodzinowy smakołyk – taca pełna „misiów lubisiów” i oczywiście pamiątkowa fotka.

Zapraszamy do galerii