Urodzinowa kartka dla misia

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka zaprasza uczniów klas I – IV do udziału

w konkursie plastycznym
pod hasłem Życzenia dla Genia.

Nasz pluszowy miś Genio, niestety, z powodu pandemii musiał opuścić swój kącik w czytelni. W tej chwili przebywa u mnie na tzw. tymczasie. Ma się dobrze (co widać poniżej) i czeka – jak my wszyscy zresztą – na powrót do normalności. Przez dziesięć minionych lat świętowaliśmy jego obecność w bibliotece. Nie zapomnijmy o nim także w tym roku, tym bardziej, że to dla misia mały jubileusz – 10 lat z nami. Genio czeka na życzenia.

Regulamin konkursu

• Każdy uczestnik wykonuje jedną urodzinowa kartkę z życzeniami dla Misia Genia.
  • Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz życzenia.
  • Kartka może być dowolnego formatu, a wybór techniki wykonania należy do autora ( może to być rysunek, kolaż, wyklejanka, praca przestrzenna…).
  • Ukończoną pracę należy sfotografować (najlepiej z góry na jakimś kontrastowym tle), a zdjęcie wysłać na adres kontakt@bibliotekasp2.pl
  • Do zdjęcia powinna być dołączona informacja, zawierająca dane (imię i nazwisko autora pracy oraz klasa, do której uczęszcza). Bardzo  proszę nie umieszczać tych informacji na samej pracy.
  • Termin nadsyłania urodzinowych życzeń upływa 24 listopada.
  • Prezentacja wszystkich prac odbędzie się 25 listopada na stronie biblioteki.
  • Rozstrzygnięcie konkursu 30 listopada 2020.
  • Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody, a dla wszystkich uczestników miś przygotował słodką niespodziankę.

Zapraszam!

Wspomnień czar
Tak świętowaliśmy Dzień Misia 10 lat temu

Genio (jeszcze wtedy miś bez imienia) został w bibliotece po tamtej wystawie. Podarowała nam go, pracująca wówczas w naszej świetlicy, pani Ania Buchacz. Od tamtej pory już razem z Geniem obchodziliśmy kolejne misiowe święta. Dwa lata później pasowaliśmy go uroczyście na ucznia i czytelnika szkolnej biblioteki, a imię wybraliśmy mu w ogólnoszkolnym głosowaniu. I tak miś Genio – oficjalnie Eugeniusz – stał się naszą biblioteczną maskotką.