Kocie opowieści

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie – wciąż nieco dziki, chadzający własnymi drogami, a przy tym obdarzony niesamowitą gracją. Dostojny i dumny, ale też puszysty i mruczący, uwielbiający mizianie i pieszczoty.

Z okazji Dnia Kota prezentujecie swoje pupile na szkolnym facebooku. Wszystkie zadbane, zaopiekowane i na pewno szczęśliwe. Biblioteka chce wam zaprezentować koty, będące bohaterami książek oraz zachęcić do czytania o kocich przygodach. A ponieważ kot jest stworzeniem nieco tajemniczym i często nieprzewidywalnym, tych przygód miewa sporo.

Oto namiastka kocich historii, dostępnych w naszej bibliotece:

Seria Zaopiekuj się mną nie potrzebuje rekomendacji, bo doskonale ją znacie i często wypożyczacie należące do niej pozycje. Natomiast polecam wam książki o przygodach pręgowanego kotka Cukierka autorstwa Waldemara Cichonia. Pierwsza z nich nosi tytuł „Cukierku, ty łobuzie!” i już w ubiegłym roku szkolnym trafiła do naszego działu lektur dla klas młodszych.

Cukiereczek jest małym, pręgowanym kotkiem, który staje się członkiem rodziny Marcela i uwielbia wywracać wszystko do góry nogami. Jego figle i psoty przyprawiają o zawrót głowy. Raz ucieka z mieszkania, innym razem walczy ze szczotką albo wywraca choinkę. Jest tak pomysłowy, że jego właściciele, choć czujni, nie są w stanie przewidzieć kolejnego psikusa, a przy tym wszystkim tak sympatyczny, że nie sposób się na niego gniewać, . Towarzyszymy mu w rozmaitych sytuacjach i poznajemy świat z perspektywy zwierzaka, dla którego wszystko wygląda inaczej, niż dla nas ludzi..

Dla tych, którzy już zdążyli poznać Cukierka czekają w bibliotece kolejne książki o przygodach przesympatycznego czworonoga:

„Co słychać, Cukierku?”
„Nie martw się, Cukierku!”

Kolejna godna polecenia książka z kocim bohaterem to „Nie taki znowu zwykły kot”, napisana przez Katarzynę Zychlę, autorkę znanych wam już przygód hipopotama Maksa. To lektura w sam raz na długie zimowe wieczory. Sympatyczni bohaterowie, gadające zwierzęta, czarny charakter i oczywiście… zagadka do rozwiązania.

Jeśli chcesz poznać niezwykłą historię kota, mówiącego ludzkim głosem i przy okazji wcielić się w rolę detektywa, sięgnij po tę właśnie książkę. Dreszczyk emocji gwarantowany.