Gramy i… czytamy

Dziś kolejna, trudniejsza wersja zimowego dobble. Każda karta zawiera osiem obrazków. Tylko jeden z nich jest wspólny dla dwóch różnych kart.  Musicie wyszukać i wskazać ten właściwy, o tym samym kolorze i kształcie, niekoniecznie wielkości. Powodzenia!

ZIMOWE DOBBLE
(wersja z ośmioma obrazkami )

Przy okazji zachęcam do czytania nowości bibliotecznych:

Chcesz poznać współczesnego smoka?

Sięgnij po książkę Joanny Olech
Pompon w rodzinie Fisiów.

Książka opowiada o perypetiach dwójki dzieci: Malwiny i Gniewka, którzy chcąc nie chcąc zostają opiekunami niesfornego smoka, pojawiającego się pewnego dnia w ich domu. Nieproszony gość dostaje się do mieszkania przez odpływ w umywalce. Nieporadny, budzący litość maluch szybko rośnie i szybko się uczy. I tak w krótkim czasie  staje się wygadanym i przebojowym smokiem o dziwnych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które – nie zważając na nic – wciela w życie. W dodatku zawsze to on czuje się skrzywdzony i niezrozumiany. Mały egoista doskonale potrafi wykorzystać sympatię, jaką darzy go cała rodzina i zawsze stawia na swoim.  Pompon świetnie odnajduje się we współczesnym świecie. Jest bystry i kreatywny –  pisze bloga, czyta książki, ale też nie grzeszy skromnością. Jest przemądrzały i bezczelny. Kłamiąc w żywe oczy, potrafi udawać niewiniątko. Uwielbia muchy i korniszony… A przy tym wszystkim jest przesympatyczny.

Poznaj Pompona! Czeka na Ciebie w bibliotece.

Tutaj możecie posłuchać fragmentów tej niezwykłej historii: