Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry żart słyszało.
Książka też mądrze nam doradza
różne wskazówki, wzory daje.
Książka w szeroki świat wprowadza,
dalekie z nami zwiedza kraje.
H. Łochocka
Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym :
Co w książkach piszczy?
Książki bywają różne. Nie tylko opowiadają nam ciekawe historie, pomagają poznawać świat, uczą wrażliwości, ale także często zapraszają do zabawy i stają się inspiracją twórczych działań. Przyjmijcie więc to zaproszenie. Pochwalcie się nie tylko umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale także swoją kreatywnością w odbiorze literatury. Przez kolejne dni na stronie biblioteki będą pojawiać się zadania konkursowe, które należy wykonać, włączając się tym samym do wspólnej zabawy słowem.
Regulamin konkursu
- W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły (część zadań zostanie zróżnicowana wiekowo)
- Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonywanie kolejnych, publikowanych na stronie biblioteki zadań. Nie ma konieczności wykonania wszystkich. Każdy wybiera te, które mu najbardziej odpowiadają. Nie obowiązuje też wykonywanie ich w jakiejś określonej kolejności. Jest ona dowolna.
- Każde zadanie będzie oddzielnie punktowane, a punkty (dla pojedynczego uczestnika) będą sumowane.
- W ogólnej klasyfikacji zwycięży ten uczeń/uczennica, która zdobędzie najwięcej punktów.
- Zadania konkursowe będą publikowane do 1 kwietnia, odpowiedzi można przesyłać do 16 kwietnia (data zakończenia konkursu może ulec zmianie)
- Najlepsi otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Zapraszam do zabawy!
Zadanie pierwsze
{dla wszystkich)
Przeczytaj kilkakrotnie na głos jeden z wybranych wierszyków. Kiedy już będziesz pewny, że czytanie dobrze ci idzie, nagraj swoją interpretację i prześlij ją na adres biblioteki kontakt@bibliotekasp2.pl lub przez aplikację WhatsApp na nr telefonu 501 409 392. W komentarzu wpisz swoje imię, nazwisko i klasę, do której uczęszczasz. W ocenie wiersza brany będzie pod uwagę stopień jego trudności (cztery pierwsze wiersze – I stopień trudności, pozostałe – II stopień trudności), szybkość i poprawność czytania.
Czekam z niecierpliwością na wasze interpretacje!
Wiersze pochodzą ze zbioru Małgorzaty Strzałkowskiej „Wierszyki łamiące języki”