Co w książkach piszczy? Zadanie III

Dziś pozwolę sobie powielić test, który już kiedyś pojawił się na stronie biblioteki jako rozrywka umysłowa na ferie zimowe. Myślę jednak, że jest na tyle ciekawy, że warto wykorzystać go w konkursie.

Spróbujcie odgadnąć tytuły książek zakodowane w obrazkach i emotikonach. Zadanie zostało zróżnicowane wiekowo: zgaduj zgadula dla młodszych uczniów (klasy 1-3) oraz dla starszych uczniów (klasy 4-8). Pod obrazkami należy wpisać tytuły baśni, opowiadań dla dzieci lub – w przypadku klas starszych – powieści młodzieżowych. Za każdą prawidłową odpowiedź przysługuje 1 punkt. Ostatnie pytanie w każdym teście jest pytaniem o nieco większym stopniu trudności, za które można otrzymać dodatkowe 2 punkty.

Przyjemnej zabawy!

Przypominam, że wszystkie zadania są nadal aktualne. Rozwiązania testów oraz nagrania łamańców językowych można wysyłać do 16 kwietnia. Aby przesłać test wystarczy kliknąć „prześlij”, nagrania przesyłacie na adres biblioteki kontakt@bibliotekasp2.pl lub przez aplikację WhatsApp na nr telefonu 501 409 392.