Co w książkach piszczy? Zadanie IV

Już jutro (2 kwietnia) obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, promujący literaturę dzicięcą oraz czytelnictwo wśród najmłodszych. Patronem święta jest Hans Christian Andersen, którego baśnie znane są na całym świecie. Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Słowik, Królowa Śniegu  – to tylko kilka najbardziej znanych tytułów pięknych i wzruszających opowieści najsłynniejszego baśniopisarza świata. Mądrymi i napisanymi pięknym językiem baśniami Hansa Christiana Andersena zachwycają się kolejne pokolenia dzieci, a ich rodzice odkrywają je wciąż na nowo..

Nasze ostatnie zadanie konkursowe – wpisując się w tegoroczne wirtualne obchody Dnia Książki dla Dzieci – niech będzie uhonorowaniem jego patrona oraz zachetą do lektury.

Zadanie dla uczniów klas 1 – 3
Zostań ilustratorem baśni Andersena

Proponuję wam  wykonanie pracy plastycznej do wybranej baśni Andersena. Może to być wizerunek postaci lub plastyczne przedstawienie jakiegoś zdarzenia. Format pracy i technika wykonania dowolne (może to być również praca przestrzenna). Kiedy już będzie gotowa, sfotografujcie ją, a zdjęcie wraz z danymi autora (imię, nazwisko, klasa) prześlijcie na adres biblioteki kontakt@bibliotekasp2.pl lub przez aplikację WhatsApp na numer telefonu 501 409 392.

Zadanie dla uczniów klas 4 – 8
Zostań autorem plakatu zachęcającego do czytania książek
lub zaprojektuj okładkę do zbioru baśni Andersena

Format oraz technika pracy dowolna. Zarówno plakat jak i projekt okładki powinien być waszym indywidualnym pomysłem, a nie powieleniem już istniejących grafik. Następnie sfotografujcie swoją pracę, a zdjęcie wraz z danymi autora (imię, nazwisko, klasa) prześlijcie na adres biblioteki kontakt@bibliotekasp2.pl lub przez aplikację WhatsApp na numer telefonu 501 409 392.