Święto Patronalne Szkoły

Święto Patronalne Szkoły to okazja, by po raz kolejny wrócić pamięcią do uroczystej chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oraz zastanowić się nad przesłaniem Ojca Świętego, skierowanym do młodego pokolenia, przesłaniem budowania lepszego jutra, bez wojen i nienawiści. Dążenie do tego celu jest równocześnie dążeniem do samodoskonalenia, bo bez lepszego człowieka nie będzie lepszego świata…

Czy ciągła praca nad sobą jest drogą do świętości? Czy świętość jest zarezerwowana tylko dla wybranych, czy też jest zadaniem i powołaniem każdego z nas? Czy wymaga heroicznych czynów i męczeńskiej śmierci, czy też droga do niej wiedzie poprzez zwyczajne szare dni, w których wystarczy czynić dobro i umieć dostrzec drugiego człowieka, służyć mu pomocą, kochać i przebaczać?

Na wszystkie te pytania staraliśmy się odpowiedzieć w montażu poetycko-muzycznym Świętym być!

Fakty z życia Jana Pawła  II oraz liczne  kanonizacje i beatyfikacje minionego pontyfikatu, pozwalają raczej widzieć świętych bez aureoli śmierci męczeńskiej, jako ludzi nam podobnych. Znajduje to potwierdzenie również w poetyckim ujęciu tematu..

W takim kontekście apel Ojca Świętego, skierowany do młodych „…nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia!”,  nie wydaje się być  wcale zadaniem niewykonalnym. Trzeba tylko chcieć. Niech więc  droga życiowa Jana Pawła II  i jego przesłanie poruszy nasze serca i zainspiruje nas do pracy nad sobą, do zdobywania szczytów świętości w codziennym życiu.

Tegoroczne obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą św. w intencji całej szkolnej społeczności, odprawioną w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie. Po mszy w Centrum Kultury Karolinka odbyła się uroczysta akademia poświęcona Janowi Pawłowi II. Program artystyczny, wzbogacony piosenkami szkolnego chóru przygotowała biblioteka szkolna we współpracy z katechetą. Dekorację wykonała pani Małgorzata Ligoń. Na scenie wystąpili uczniowie z klasy II-VIII.

Przejdź do galerii