Spacer po Tatrach

Od wczoraj znowu możemy pójść na spacer do lasu. Na pewno się cieszymy. Zwierzęta pewnie mniej. Wystarczyły dwa tygodnie zakazu wstępu do lasu, a przyroda odżyła; zwierzęta wyszły z leśnych ostępów i z ciekawości zaczęły nawet zwiedzać ludzkie osiedla. U nas jest to może niewidoczne, ale tam, gdzie przyroda jest bardziej dzika i gdzie w naturalnym środowisku żyje więcej gatunków zwierząt: w górach, w parkach narodowych, rezerwatach przyrody, ich naturalni mieszkańcy poczuli się o wiele swobodniej i pewnie chętnie przystaliby na kontynuowanie takiego zakazu…

Wszystkim – zarówno tym, którzy zdążyli już wybrać się na wycieczkę oraz tym, którzy nadal pozostają w domu – proponujemy wirtualny spacer po Tatrach. Tatrzański Park Narodowy zaprasza na dwa cykle edukacyjne:

Głowa do Góry (dla  nieco starszych miłośników gór), w którym tatrzańscy przewodnicy  oraz edukatorzy przybliżąją nam przyrodę Tatr i serwują sporą dawkę ciekawostek na ich  temat.

TPN dla najmłodszych (zawierający filmiki i kolorowanki dla dzieci w młodszym wieku szkolnym), które są propozycją na kreatywne spędzanie czasu i zdobycie wiedzy o Tatrach.

Oba cykle można śledzić także na YouTubie: