Pasowanie na czytelnika

4 i 10 marca odbyło się w naszej bibliotece uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Podobnie jak w roku ubiegłym, zaproszonych do biblioteki pierwszoklasistów przywitały mole książkowe. Trzy zielone stworki na czele z Królem Molem zachęcały najmłodszych do sięgnięcia po książki, w których czekają na nich fantastyczne przygody, szkolne i pozaszkolne perypetie dziecięcych i nastoletnich bohaterów, a także niezwykłe miejsca, tajemnicze zdarzenia i fantastyczne postacie…

I choć mole książkowe uparcie twierdziły, że by dobrze poznać treść, trzeba całą książkę zjeść, Król Mól wyjaśnił maluchom, że zjadanie książek przez jego podwładnych polega oczywiście na… CZYTANIU ICH – i dodajmy tu od razu inny przenośny zwrot – czytaniu od deski do deski, czyli od początku do końca.

Po krótkim teście, sprawdzającym znajomość najbardziej popularnych bajek i baśni oraz zapoznaniu się z zasadami wypożyczania i poszanowania zbiorów bibliotecznych, jak również reguł właściwego zachowania się w bibliotece, pierwszaki złożyły przysięgę czytelnika, a potem wypożyczyły swoją pierwszą książkę.

Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali kolorowe zakładki, promujące codzienne czytanie.

Bądź jak mole książkowe, zostań fanem czytania książek!