Papieski jubileusz

Jan Paweł II – Wielka Osobowość przełomu dwóch tysiącleci. Człowiek, który zmienił świat i porządek polityczny Europy. Nieustający Pielgrzym, niosący światu Dobrą Nowinę. Dobry Pasterz i wymagający nauczyciel, ale jednocześnie wielki przyjaciel młodzieży. I chyba jedyny kościelny hierarcha, który mimo ogromnej dyscypliny wewnętrznej, bywał tak często poza protokołem…

Wasi rodzice, należą do tego pokolenia, które miało jeszcze przyjemność Ojca Świętego widzieć, słyszeć i gościć w Ojczyźnie. Dla wielu  wspomnienia tych spotkań pozostaną już na zawsze cenną pamiątką.

Polski Papież przez cały swój pontyfikat starał się nieść nadzieję tym, którzy ucierpieli wskutek zła tego świata lub zostali dotknięci chorobą. Mówił, że nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach. Sam nie stracił nadziei po zamachu, będąc w stanie zagrożenia życia. Dlatego dziś – w trudnym okresie pandemii – spróbujmy zawierzyć jego słowom.

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie…

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II biblioteka zaprasza do obejrzenia wirtualnej tablicy, poświęconej zmarłemu Ojcu Świętemu, Znajdziecie tam propozycje filmów i piosenek, quizów oraz przygotowaną przez bibliotekę prezentacje o naszym patronalnym świętowaniu w minionych latach, a także wirtualną ekspozycję prac, które nadeszły na konkurs „Jan Paweł II wśród dzieci”.