Pączek dla Afryki

Wierząc, że pomaganie zmienia świat na lepsze, a każdy z nas ma coś, co może dać innym, po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję Wyślij pączka do Afryki. Tuż przed tłustym czwartkiem biblioteka razem z klasą VIIa zorganizowała kiermasz, na którym sprzedawane były pyszne pączki, oponki i donuty z różnorakim nadzieniem, oprószone cukrem pudrem, udekorowane lukrem lub polewą – w myśl zasady: dla każdego coś dobrego…

Ponieważ dochód ze sprzedaży pączków (w tym roku 1400,00 zł ) zasila konto Fundacji Kapucyni i Misje, dodatkowo każdy pączek okraszony został odrobiną dobra, które czynią polscy misjonarze w Afryce.

„Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA  i Czadzie pracuje dziesięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Nasi bracia pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących.”

https://paczek.kapucyni.pl/kim-jestesmy

Opis realizowanych w tym roku projektów znajdziemy TUTAJ.

Wszystkim sponsorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli sie do akcji,
składamy serdeczne podziękowania.

Przejdź do galerii