Nastała jesień

W ostatnich dniach października naszą bibliotekę odwiedziła Pani Jesień. Zaproszeni na zajęcia pierwszoklasiści wspólnie z naszym gościem wysłuchali jesiennej cza-czy, a następnie z ciekawością obejrzeli wypełniające koszyk Pani Jesieni dary: warzywa i owoce z jej przydomowego ogrodu. Nazywali je, określali kolory i zapachy…

Pani Jesień opowiedziała dzieciom o zmianach zachodzących w przyrodzie w czasie jesiennych miesięcy oraz o przygotowaniach zwierząt do zimy. Ponieważ nasze ogrody często zamieszkują jeże, poprosiła, by dzieci przypomniały dorosłym o pozostawieniu dla naszych kolczastych przyjaciół pod drzewem lub krzakiem niedużej sterty liści, w której znajdą one schronienie przed mrozem.  Opowiedziała nam też historię jeża Kolczatka, który to  szukając mieszkania na zimę, znalazł je właśnie w kąciku ogrodu pod liśćmi opadłymi  z krzaku berberysu.

Podsumowaniem zdobytej na zajęciach wiedzy był  jesienny quiz i zagadki, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. A na zakończenie obejrzeliśmy jeszcze bajkę o Misiu Uszatku, który wraz z przyjaciółmi wybrał się na jesienny spacer do parku.

Pani Jesień obiecała odwiedzić nas znów za rok