Światowy Dzień Drzewa

U nas w tym miesiącu kreatywnie. Za oknem złota polska jesień, a w bibliotece kolorowo od jesiennych barw.  Na zajęciach z okazji Dnia Drzewa, wykorzystując materiały plastyczne i dary jesieni oraz dodając do tego wszystkiego szczyptę wyobraźni, drugoklasiści stworzyli  piękne prace z jesiennym drzewem w roli głównej.

Drzewa dostarczają tlen, pokarm dla zwierząt i ludzi, tłumią hałas, zatrzymują zanieczyszczenia. Niektóre żyją długo i bywają świadkami ważnych wydarzeń historycznych. Inne dostarczają inspiracji. Jeszcze inne czci się ze względu na ich duchową wartość, mają bowiem swoją symbolikę. Kiedyś uważano, że jeśli chce się być silnym, jak dąb, to należy jeść chleb wypiekany na jego liściach. Słowianie mawiali, że „w starej wierzbie diabeł mieszka”, a Indianie uważają, że drzewa podtrzymują niebo…

Podczas zajęć obejrzeliśmy związaną z tematem prezentację multimedialną oraz rozmawialiśmy o znaczeniu drzew w przyrodzie i ich zmieniającej się w zależności od pór roku kolorystyce. Wysłuchaliśmy również opowiadania „O brzozie, która liście rozdawała”.

Przejdż do galerii