Dla ósmoklasistów

Dzisiaj dwie propozycje dla ósmoklasistów. Zapraszamy was  do odwiedzenia portali, oferujących powtórki materiału i wiedzę w pigułce, przydatną przed czekającym was egzaminem. Pozostało jeszcze trochę czasu, który możecie wykorzystać na lepsze przyswojenie materiału i przygotowanie do  pierwszego w waszym życiu poważnego sprawdzianu wiedzy, kończącego szkołę podstawową.

Tu (kliknij w obrazek) przejrzyście  podzielony  materiał z języka polskiego wraz z omówieniem lektur szkolnych:

 

 

 

 

 

 

Tu (kliknij w obrazek) matematyka. Jeśli czegoś jeszcze nie rozumiecie, możecie skorzystać z darmowych lekcji (korepetycji ) Pi-stacji. Filmy są krótkie, dobrze zaprojektowane, co sprawia że świetnie nadają się do szybkiej powtórki przed egzaminem lub sprawdzianem.. Na początek radzimy zajrzeć do zakładki Jak uczyć się z wideolekcji. Na stronie znajdziecie również interaktywne arkusze egzaminacyjne z ubiegłych lat. Możecie je rozwiązać i zobaczyć odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

Życzymy owocnej nauki!

Natomiast jeżeli chcecie dowiedzieć  się, co trzeba umieć i jakie wykształcenie zdobyć, aby pracować w różnych zawodach, odwiedźcie portal edukacyjny Mapa karier (kliknij w obrazek ) . W zakładce Ścieżki kariery znajdziecie wyczerpujące informacje na ten temat.