Czym chata bogata…

Ponieważ zbliżają się święta wielkanocne, chciałyśmy wam dziś przedstawić kilka propozycji wykonania świątecznych ozdób i zakładek do książek oraz – jak na bibliotekę przystało – zaproponować świąteczną lekturę. Ze względu na sytuację i konieczność pozostania w domu z ograniczeniem wyjść nawet na zakupy, wybrałyśmy ozdoby, które nie wymagają posiadania jakichś wyszukanych materiałów, a jedynie tych, które każdy z was w domu ma, albo w które można się zaopatrzyć przy okazji koniecznych zakupów spożywczych np. w Biedronce, a więc papier, kredki, farby, świąteczne serwetki… Coś do poczytania, a raczej posłuchania znajdziecie zaś na YouTubie.

Propozycja pierwsza:

Zaczniemy oczywiście od propozycji związanej z książką, a więc… zakładki wykonanej metodą origami : zajączek i kurczak.

Potrzebne materiały to białe lub  kolorowe kartki, kredki bądź pisaki, flamastry, markery…
Sposób wykonania możecie prześledzić na filmach. Ruchome oczka u zająca można zastąpić równie dobrze papierowymi, jak w kolejnym filmie..

Propozycja druga:

W szkole zapewne spotkalibyśmy się na przedświątecznych zajęciach, podczas których nie tylko dekorowalibyśmy pisanki i tworzyli świąteczne ozdoby, ale także poznawali świąteczne tradycje innych krajów. Zachęcam was do posłuchania fragmentu Dzieci z Bullerbyn, opowiadającego o tym jak Lisa, Lasse i Bosse  oraz ich przyjaciele obchodzili Wielkanoc. Zaś opis szwedzkich zwyczajów wielkanocnych przedstawionych tak barwnie w książce znajdziecie w pigułce w serwisie Slideplayer.pl

Propozycja trzecia:

Zostając w domu sprawmy, by te święta były jednak radosne i kolorowe! Oto kilka prostych sposobów na wykonanie światecznych ozdób, może wspólnie z rodzeństwem lub rodzicami. Potrzebne materiały to: kartki białe lub kolorowe, przybory do pisania i malowania, klej, papierowe serwetki z motywem świątecznym, rolki po papierze toaletowym lub kartka z bloku technicznego, białko (jako klej do pisanek) oraz jajka… Instrukcja wykonania poniżej.