Podsumowanie konkursów online

Pora ogłosić wyniki dwóch pozostałych konkursów, które zorganizowałyśmy w czasie zdalnego nauczania. Przypomnijmy – wyniki konkursu czytelniczego ze znajomości baśni Andersena ogłosiliśmy 5 maja i znajdziecie je tutaj. Bardzo dziękujemy wam za zainteresowanie i zaangażowanie.

Świąteczno-wiosenny konkurs na najładniejszą zajęczą maskę

Trudno ocenić prace tylko na podstawie zdjęć. Niezaprzeczalnie jednak wszyscy uczestnicy wykonali je  bardzo starannie i estetycznie, wkładając w  wyklejanie szablonów drobnymi elementami wiele wysiłku. Za pomysłowość wielkie brawa należą się Karolowi Pawlusowi z klasy 5a. Maska  – choć nie tak misternie dziergana, jest jednak zaskakująca i zabawna w swojej drugiej odsłonie. Wykorzystanie własnego szablonu przez niektórych uczestników konkursu też należałoby zaliczyć na plus…

Tak więc koniec końców postanowiłyśmy przyznać 7 równorzędnych pierwszych miejsc, bo każda z tych masek jest niepowtarzalna i wszystkie są wynikiem długiej i misternej pracy oraz włożonego w tę pracę serca.

A oto uczestnicy i jednocześnie laureaci konkursu

Monika Grabowska klasa 2b

Wiktoria Lech klasa 3c

Lilianna Gałkiewicz klasa 4a

Oliwia Breguła klasa 6c

Kacper Gałkiewicz klasa 2a

Filip Foltyński klasa 2c

Karol Pawlus klasa 5a

Maski można obejrzeć w galerii.

Konkurs fotograficzny „Z przyjacielem jest weselej”

Na konkurs napłynęły 52 fotografie (od 22 uczestników),

Obrazują one, w jaki sposób spędzaliście czas podczas przymusowej przerwy w nauce i konieczności pozostania w domu. Okazało się, że nie trwaliście w bezczynności. Wśród nadesłanych zdjęć jest wiele prezentujących waszą aktywność fizyczną zarówno w domu (ćwiczenia gimnastyczne), jak i w plenerze. Są fotki z rodzinnych wypadów nad wodę i w inne ciekawe miejsca (oczywiście z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa).   Są wśród tych zdjęć również i takie, na których uwieczniliście swoich czworonożnych (i nie tylko czworonożnych ) przyjaciół. Są – co nas bibliotekarzy ogromnie cieszy – także zdjęcia z książką. I tu na szczególną uwagę zasługuje fotografia nadesłane przez Piotra Mazurkiewicza z klasy 7a, która za sprawą ukrytych w półcieniu postaci, ma w sobie jakiś wyjątkowy, trochę magiczny klimat.

W tym wypadku również trudno było wybrać zwycięzców. Zresztą chodziło bardziej o dzielenie się swoimi doświadczeniami z kwarantanny niż o rywalizację i współzawodnictwo. Dlatego wszystkie zdjęcia otrzymały wyróżnieninia.

Poniżej prezentujemy uczestników i jednocześnie wyróżnionych w konkursie

Daria Trajmak klasa 3a

Kacper Jędrasik klasa 7a

Leon Rożeń klasa 7a

Wiktor Kolano klasa 7a

Zdjęcia można obejrzeć w galerii na stronie biblioteki.

Dla wszystkich uczestników przygotowałyśmy drobne upominki (nagrody), które otrzymacie podczas rozdania świadectw.

Bardzo serdecznie jescze raz wszystkim, którzy odpowiedzieli
na nasze zaproszenie do konkursów online

Ewa Biskup i Justyna Kozłowska