Z legendą przez Polskę

28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym Z legendą przez Polskę. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie w ramach szkolnego projektu „Wolna i niepodległa”, upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie była znajomość kilkunastu polskich legend, opowiadających o naszych korzeniach i przybliżających nam postacie znane z historii Polski oraz te fantastyczne, funkcjonujące w polskiej tradycji i kulturze.

Po etapie szkolnym (testowym) do międzyszkolnego finału zakwalifikowali się: Hania Staniczek z klasy IVc, Maja Radomska z klasy IVd i Max Pakosz z klasy Vc. Reprezentowali oni szkołę jako zespół. Wśród zadań konkursowych, z jakimi przyszło im się zmierzyć, były pytania odnoszące się bezpośrednio do przeczytanych tekstów, krzyżówka, przyporządkowanie cytatów odpowiednim postaciom oraz rozpoznanie postaci na podstawie opisu.

Konkurs przebiegał pod bacznym okiem jurorów: pana Jacka Stącla i pani Ilony Czerneckiej. W ogólnej klasyfikacji – wśród czterech biorących udział w konkursie zespołów –  nasi reprezentanci zajęli II miejsce.

Czytelniczym zmaganiom towarzyszyły konkursy plastyczne:  Historia Polski w baśniach i legendach oraz Sylwetki sławnych Polaków. W tym ostatnim nagrodzone zostały prace naszych siódmoklasistów: praca Patrycji Sroki (II miejsce), Magdy Janik (III miejsce), Klarysy Zimnoch (wyróżnienie), Jakuba Chudzińskiego  (wyróżnienie).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Przejdż do galerii