Nowi czytelnicy w bibliotece

W ostatnich dniach grono użytkowników szkolnej biblioteki zasilili uczniowie klas pierwszych. Po uroczystym pasowaniu na czytelnika najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą już samodzielnie wypożyczać książki oraz korzystać na przerwach z kącika czytelniczego.

A oto relacja z samej uroczystości:

Zaproszonych  do biblioteki pierwszoklasistów przywitały mole książkowe – „zgrabne, ładne, mądre i zdrowe”. Zielone stworki opowiedziały maluchom o swojej pasji czytania i  zachęciły do lektury książek „przyrodniczych, przygodowych, historycznych i naukowych oraz takich, w których życie opisane jest prawdziwe, a postacie są jak żywe”...  Wspólnie wyjaśniliśmy sobie znaczenie określenia „mól książkowy”, a następnie nasi goście poznali zasady   wypożyczania i poszanowania zbiorów bibliotecznych oraz biblioteczny savoir vivre, czyli reguły właściwego zachowania się w tym wyjątkowym miejscu w szkole.  Po krótkim teście, sprawdzającym znajomość najbardziej popularnych bajek i baśni, pierwszoklasiści złożyli przysięgę czytelnika, uroczyście przyrzekając książki czytać i odpowiednio o nie dbać. A potem – jak przystało na prawdziwych miłośników czytania – sięgnęli po lekturę.

By radość z przeczytania pierwszej wypożyczonej książki była większa, a wspomnienie tego dnia nie zatarło się w pamięci,  mole książkowe  obdarowały świeżo upieczonych czytelników kolorowymi zakładkami ze swoim wizerunkiem. Chętnie też pozowały do wspólnej pamiątkowej fotki

Chwilę jeszcze poświęciliśmy lekturze przygód Jeżynki,  opisanych przez Piotra Rowickiego w książce „Jeżynka idzie do szkoły” i trzeba było się rozstać…

Zapraszamy do biblioteki na przerwach i zachęcamy do korzystania z jej księgozbioru.

Książka na Was czeka!