Nowe przygody Gangu Słodziaków

Wszyscy wiemy, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W promocję czytelnictwa od kilku już lat włącza się aktywnie sieć sklepów Biedronka. W tym roku ogłosiła ona akcję-konkurs dla szkół podstawowych pod hasłem Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, którego celem było inspirowanie i zachęcanie dzieci i ich rodziców do codziennego wspólnego czytania.

Biblioteka wraz z klasami młodszymi (Ib, Ic, oraz IIb) włączyła się czynnie w tę ogólnopolską akcję, zakończoną konkursem plastyczno-literackim, w którym uczniowie klas pierwszych tworzyli w formie obrazków nowe przygody Gangu Słodziaków, a uczniowie klas drugich wymyślone przez siebie historie ubrali w formę komiksu.

W ramach ogólnopolskiej akcji uczniowie czytali codziennie fragmenty książki Renaty Piątkowskiej o przygodach Gangu Słodziaków, otrzymywali naklejki za wspólne czytanie z rodzicami w domu oraz brali udział w różnych zajęciach inspirowanych treścią książki. Ich prace zaś znalazły się w ogólnopolskiej galerii konkursowej.

Biorąc jednak pod uwagę pomysłowość i staranność wykonania wielu z nich, biblioteka postanowiła ocenić je również na etapie szkolnym. I tak konkursowe jury w składzie: Małgorzata Ligoń, Justyna Kozłowska i Ewa Biskup przyznało wyróżnienia I, II i III stopnia za kreatywność, wykorzystanie różnych materiałów, oryginalną technikę i wysoką estetykę wykonanych prac.

Wyróżnienia I stopnia oraz maskotki słodziaki otrzymali:

Natalia Golus i Szymon Szołtysik z klasy Ib

Wiktor Gardiasz i Zuzanna Stawicka z klasy Ic

Miłosz Chudziak i Eryk Tobor z klasy IIb

 

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:

Paweł Tobor i Ania Dąbrowska z klasy Ib

Filip Foltyński, Łucja Rupik, Piotr Tobór i Adam Paczkowski z klasy Ic

Natalia Rządkowska i Maja Zawisza z klasy IIb

 

Wyróżnienia III stpnia otrzymali:

Monika Grabowska i Mateusz Mazurkiewicz z klasy Ib

Paulina Krupa i Kostek Januszewski z klasy Ic

Olga Kapuśniak i Hania Kobierska z klasy IIb