Myśląc Ojczyzna…

16 października już po raz trzynasty świętowaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Tym razem w kontekście niezwykle ważnego dla nas Polaków wydarzenia, bo przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przygotowany z tej okazji montaż poetycko-muzyczny „Myśląc Ojczyzna…” był odwołaniem do papieskiej koncepcji Ojczyzny, jako całego duchowego dziedzictwo narodu ( jego kultury, języka oraz historii), ale także pracy, nauki oraz wychowania w duchu prawdy i miłości, którego obrona i poszanowanie jest naszym wielkim wspólnym obowiązkiem. Na program artystyczny złożyły się fragmenty kazań i homilii Jana Pawła II oraz wiersze znanych polskich poetów m.in. Cypriana Kamila Norwida i Wisławy Szymborskiej o ojczyźnie. A wszystko to w oprawie muzyczno-wokalnej podkreślającej myśl przewodnią akademii.

Na tegorocznej uroczystości w Centrum Kultury Karolinka gościliśmy Dyrektora Zakładu Placówek Oświatowych w Radzionkowie Panią Joannę Kwiecińską, która ciepło powitała całą szkolną społeczność i złożyła kwiaty na ręce dyrektora naszej placówki.

Po akademii w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie odbyła się msza św. w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Program artystyczny opracowała biblioteka szkolna przy współpracy z katechetą. O oprawę muzyczną zarówno akademii jak i liturgii zadbała pani Weronika Sitarz, zaś dekorację wykonała pani Małgorzata Ligoń.