Dzień Otwarty w bibliotece

Tegoroczny Dzień Otwarty Szkoły – jak zwykle – obfitował w wiele atrakcji, które dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowała dyrekcja szkoły oraz nauczyciele ze swoimi wychowankami.

Biblioteka zaprosiła najmłodszych na spotkanie z molami książkowymi, które grzecznie się dzieciom przedstawiły, opowiedziały nieco o sobie oraz oprowadziły małych gości po bibliotece, prezentując im m.in. kącik małego czytelnika z naszą biblioteczną maskotką – misiem Genkiem.  Przygotowały też dla maluchów skromne upominki – zakładki do książek ze swoim, czyli mola książkowego, wizerunkiem.

Dzieci były początkowo nieco onieśmielone widokiem zielonych stworów za biblioteczną ladą, ale szybko się z nimi oswoiły i pozwoliły zaprosić się do obejrzenia biblioteki,  wspólnego oglądania kolorowych ilustracji z bajek oraz kolorowania obrazków, przedstawiających – jak zapewne się domyślacie – również mola książkowego.

Było więc zielono, molowo i sympatycznie…