Tydzień Bibliotek

Biblioteki właśnie rozpoczęły świętowanie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w naszym życiu oraz w edukacji, a także zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką jak najszerszych kręgów społeczeństwa. Zwykle organizuje się wówczas wiele akcji czytelniczych w bibliotekach, szkołach, ale także na wolnym powietrzu. W tym roku niestety będzie nieco inaczej. Biblioteki świętować będą wirtualnie.
Zasmakuj w bibliotece– to myśl przewodnia tegorocznego Tygodnia Bibliotek. A dlaczego właśnie w bibliotece?
Bo biblioteka jest tym miejscem, które oferuje książki, bez potrzeby wydawania pieniędzy. Jest dostępna dla wszystkich.

…a książką warto się delektować,
smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.

Plakat XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczynamy ciekawostkami o tych miejscach, niezwykłych nie tylko dlatego, że mieszczą się w nich skarby literackiej wyobraźni oraz wszelkiej naukowej myśli, ale że są także wyjątkowo zaaranżowane. Zresztą, zobaczcie sami!